Chovateľská stanica Matusalem
Domov
Memory

Memory

Angry z Rotštýnskych lesu

12.12.1995 - 14.05.2008

Rodičia Angríka: o.Grand Zekený ostrov m. Hibernia z Irskych Morí (najdlhšie žijúci IW v CZ dožila sa 13,5 roka!!!)

Náš milovaný prvý vlkodav menom Angry nám rodil spoločnosť celých 12 rokov a pár mesiacov. Bol to fantastický vlkodav starého tipu.

Viac
Afrodita Irva

Afrinka ako sme ju doma volali k nám prišla ako náš tretí IW z chovateľskej stanice Irva. Za svoj krátky život nám dala kopec lásky a celý tento čas strážila našu rodinu. Celý život milovala deti a všetko okolo nich. Počas svojej výstavnej kariéry dosiahla titul Šampión, čakateľ titulu Interšampióna. Ostal nám po nej úspešný vrh B Matusalem.

Vždy chcela byt najlepšia a vyžadovala všetku lásku len pre seba. Zo žiarlivosti nám postupne cielene likvidovala ostatnych členov svorky, za čo som su za jej života odsudzovala. Bola to proste naša Afina.

Tesne pred jej piatimi narodeninami dostala zápal mliečnej zlazy ktorý trval 2 mesiace. Pre jej záchranu sme sa rozhodli nie šťastne pre operáciu ktorú síce prežila ale krátko nato nás navždy opustila. Je mi to strasne ľúto, že až po jej smrti som zistila, čo vlasne pre mna znamenala!

Afi ďakujem za tvoje úžasné deti robia mi tu radosť.

Viac
Carlo Matusalem (27.1.2009-1.4.2012)

Carlo sa narodil v našej chovatelskej stanici dňa 27.01.2009 našej Ch.Colette Mezi Kamarady a Ch.ICH. Chany Surycan. Keďze pravdepodobne ide o posledny vrh tejto sučky rozhodla som si psika nechať v našej chovatelskej stanici. 27.04.2009 náš Carlo oslávil 4 mesiace a už viem prečo si ma tak získal heď ako som uvidela prichádzať na svet. Má tak úžasnú povahu a vrodenú inteligenciu až žasnem. Jeho výzor a povaha mi veľmi pripomína môjho milovaného Angríka. Nikdy nebude šampiónom ani krycím psom pretože si v 5 mesiacoch zlomil nohu a to ho poznačilo na celý život, Ako môžete vidiet na fotkách je snaď šťastný i keď jeho pohyb je obmedzený. Carlo je kastrovaný aby netrpel pokušením v spoločnosti slečien a dám.

Viac
Colette Mezi Kamarády (19.4.2005 -13.8.2011)

Colette je moja obrovska láska. Táto sučka sa stala zakladateľkou našej chovateľskej stanice a ja k nej mám špeciálny citový vzťah. Je bielo-strieborná, nádherná s výbornou povahou. Pôsobí ako princezná a preto jej tak aj hovorím. Nechala som si jej syna Carla a dcéru Dafi z posledné vrhu D.

matka vrhu A Matusalem

matka vrhu C Matusalem

matka vrhu D Matusalem

Colettka nás 13.8.2011 nečakane a žiaľ veľmi skoro opustila. Bola jedinečná a neopísateľná............

Viac
Evita Moonvillage "Ella"

Ellu sme si priviezli z chovateľskej stanice Moonvillage. Je to veľmi milé šteniatko s fantastickou povahou. Hneď sme si padli do oka. Je neskutočne jemná, citlivá a krásna. Veľmi mi pripomína našu Colettku keď bola malá. Dúfam, ze u nás prežije dlhý šťastný život. Naša Ella nám už vyrásla na krásnu bielu fenečku. Za tento čas sa stala Junior šampión, šapión SK, Grand šampión Slovnska, čakateľkou šampióna Maďarsjam Rakúska a medzinárodného šampóna.

Ella rozšírila svoje víťazstvá o titul Interšampión a dozrel čas nato aby sa stala matkou. Stala sa matkou vrhu E o ktorom s odstupom času môžem povedať, že je úspešný. Narodilo sa 5 šteniat 4 psíkovia a fenka Estelle, ktrorá ostala doma. Estyrion sa stal Svetovým víťazom dorastu na čom veľmi hrdá. Bol to neopísateľný pociť vidiť ho bežať po červenom koberci v záverečných súťaťžiach. Aj sestra Estelle pokračuje vo svojej výstavnej kariére a celkom sa jej darí.

Ella si užíva pohodu a vychádzky po okolitých lúkach na výstavy už nechodíme pretože už všetko získala. Dúfam, že ras sa zúčasníme významnej výstavy v triede veteránov to by som si naozaj pirala. Ella je veľmi špecifická a som veľmi rada, že ju mám. Mometálne je najstaršia a šéfuje svorke.

S jej stratou som sa stále nevyrovnala!

Viac